برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
صنعت

دستگاه هموژنایزر التراسونیک و تجهیزات آزمایشگاهی


 • دستگاه هموژنایزر التراسونیک و تجهیزات آزمایشگاهی
 • دستگاه هموژنایزر التراسونیک و تجهیزات آزمایشگاهی
 • دستگاه هموژنایزر التراسونیک و تجهیزات آزمایشگاهی
شرح
نوع : خدمات
تاریخ : 30 خرداد, 1401
موقعیت : تهران

دستگاه هموژنایزر التراسونیک و تجهیزات آزمایشگاهی

 

🔴درباره فاپن

 • شرکت فناوری ایرانیان پژوهش نصیر (فاپن) در سال ۱۳۹۱ با طراحی و ساحت تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت خود را آغاز نمود. در سال ۱۳۹۳ در اولین حضور خود در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران دستگاه التراسونیک هموژنایزر ساخت خود را به نمایش گذاشت و توانست در طی سال‌های بعد تولیدات خود را به ۱۰ مدل گسترش دهد تا طیف گسترده‌تری از مشتریان را جذب نماید. همچنین کیفیت محصولات خود را با سرعت بالایی افزایش داده است.
 • در طی این مسیر تمامی تلاش ما بر طراحی ، ساخت و بومی سازی تمامی بخش‌های محصولات تولید این شرکت بوده است. این امر باعث انعطاف پذیری، افزایش کیفیت محصولات، رقابت پذیری با محصولات رقیب، کسب رضایت مشتریان و افق روشن برای رشد کمی و کیفی شرکت گردیده است.

🔴التراسونیک هموژنایزر

 • التراسونیک هموژنایزر یا سونیکاتور دستگاهی است که با انتشار امواج متراکم فراصوت درون محلول‌های شیمیایی به فرآیندهایی شیمیایی کمک می‌نماید. این دستگاه ابزار قدرتمندی است که در صورت بهره‌گیری از دانش و تجربه تخصصی در فرآیندهای شیمیایی می‌تواند نتایج بسیار خیره کننده ای را در برداشته باشد.
  گرچه بیش از ۵۰ سال از ساخت اولین التراسونیک هموژنایزر می‌گذرد اما با توجه به افزایش کیفیت و کارایی، کاهش قیمت و رشد دیگر علوم در طی سال‌های اخیر استفاده از این دستگاه ها در امور پژوهشی و علمی و نیز کاربردهای صنعتی با رشد بسیار زیادی مواجه بوده است.
 • التراسونیک هموژنایزر متناسب با شرایط فرآیند می‌تواند در سرعت، کیفیت، کاهش میزان استفاده از کاتالیست، کاهش مصرف انرژی، پسماند و … بهبودهای چشم‌گیری ایجاد نماید. عملیاتی شدن هر یک از موارد ذکر شده به تنهایی می‌تواند باعث باعث ایجاد تحول در تولید و کسب و کار تولیدکنندگان گردد.

 

🔴التراسونیک هموژنایزر چگونه کار می‌کند؟

 • نوک پروب التراسونیک هموژنایزر درون محلول در راستای محور خود یک حرکت نوسانی با دامنه حدود ۱۰۰ میکرون و با فرکانس ۲۰ تا ۳۰ کیلو هرتزپ انجام می‌دهد، به زبان ساده تر طول پروب (هورن) ۲۰ تا ۳۰ هزار بار در ثانیه به طول ۱۰۰ میکرون جابه‌جا می‌شود. این جابه‌جایی درون محلول باعث انتشار امواج صوتی (مکانیکی) با فرکانس ۲۰ تا ۳۰ کیلوهرتز می‌گردد. انتشار امواج علاوه بر ایجاد نقاط کم فشار و پرفشار باعث کویتاسیون(حفره سازی) می‌گردد. فروریختن این حباب های خلا با ابعاد میکرونی درون محلول باعث ایجاد دمای نقطه ای تا ۵۰۰۰ کلوین، فشار بالا تا ۱۰۰۰ اتمسفر و ضربات شدید توسط امواج می‌گردد. این ‌دیده‌ها می‌تواند ابزار بسیار قدرتمندی برای پیشبرد واکنش های شیمیایی باشد. در واقع با استفاده از التراسونیک هموژنایزر فرآیندهایی که در آن راکتورهای فشار و دمای بالا استفاده می‌شود را می‌توان در دمای اتاق و فشار ۱ اتمسفر انجام داد.

 

🔴کاربردهای التراسونیک هموژنایزر

 • التراسونیک هموژنایزر دستگاهی با فناوری پیشرفته و در عین حال مبنایی در صنعت و ابزاری موثر بر شمرده می‌شود، به معنای دیگر این دستگاه در بسیاری از علوم، فرایندها و صنایع قابل استفاده و مفید است. برخی از صنایعی که با التراسونیک هموژنایزر می‌توانند متحول شوند عبارتند از : صنایع نفت و پالایش، رنگ، مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، مواد شیمیایی، صنایع دارویی، واکسن سازی و بسیاری صنایع پیشرفته دیگر اشاره کرد.

 

راه های ارتباطی شرکت فاپن

 

 نام و نام خانوادگی شرکت فاپن
 شماره تماس ثابت 0213328880402133288803
 شماره تماس همراه 09383844826
 وب سایت FAPAN.IR
واتساپ واتساپ
ایمیل info[at]fapan.ir
آدرس تهران بزرگراه امام رضا(ع)- شهرک صنعتی خاوران- سایت فلزتراشان- بلوک 107- پلاک 4

 

هنگام تماس با صاحب آگهی، اعلام کنید که از طریق سایت نیازمندی ها تماس گرفته اید .موقعیت
بالا