برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
ساختمان دکوراسیون

طراحی و اجرا کاشی در قم


  • طراحی و اجرا کاشی در قم
  • طراحی و اجرا کاشی در قم
  • طراحی و اجرا کاشی در قم
شرح
نوع : خدمات
تاریخ : 10 اسفند, 1399
موقعیت : قم

معرفی طراحی و اجرا کاشی در قم

 

🔴کاشی سازی نقش حاج محمد جواد عباسی

✅طرح و اجرای کاشی کاری :

•مساجد

•حسینیه ها

•اماکن مذهبی

•کاشی های هفت رنگ

•معرق

•تابلوهای مینیاتور

✅صنعت کاشی سازی در ایران سابقه طولانی دارد و حتی این صنعت در دوران قبل از اسلام و حتی قبل از میلاد نیز در ایران رواج داشته، به طوری که نمونه هایی از صنعت کاشی کاری ایران در شوش که مربوط به کاخ هخامنشیان است پیدا شده که قدمت آن مربوط به ۴۰۰ سال قبل از میلاد است که بوسیله باستان شناسان فرانسوی به فرانسه برده شد و اکنون در موزه های فرانسه موجود است. صنعت کاشی سازی و کاشی کاری بعد از اسلام نیز در ایران رواج داشت و کم و بیش راه ترقی خود را طی می نمود و در دوران صفویه این هنر به اوج ترقی خود رسید به طوری که هنوز هم کاشی کاری هایی که در زمان شاه عباس در اصفهان انجام شده از لحاظ زیبایی و ثبات رنگ بی نظیر می باشد. نمونه این نوع کاشی کاری در مسجد شیخ لطف ا… در اصفهان موجود است و زیباترین معرق کاری دنیا است.

 

ویژگی های طراحی و اجرا کاشی در قم

 

🔸️زیبایی

✔کاشی‌ های سنتی ایرانی، از دیرباز، با نقوش دلربای گل، پرنده، اجسام هندسی و … زیبایی بخش ساختمان‌ ها و تمام معماری‌ ها بوده‌  و همین امر باعث ایجاد جذابیت در ساختمانی شده که مزین به کاشی‌ های سنتی ایرانی است.
با گذشت زمان، انواع و اقسام طراح‌ های زیبای دیگر به طرح‌ های موجود کاشی‌ های سنتی ایرانی، باعث افزایش کاربرد آنها شد. رنگ آمیزی مناسب، ایجاد هماهنگی و تناسب در نمای ساختمان از ویژگی‌ های کاشی‌ های سنتی ایرانی است.

🔸️جنس کاشی‌ های سنتی

✔کاشی‌ های سنتی ایرانی از دو قسمت خشت زیرین و رویه لعابی تشکیل شده‌ اند. جنس رویه لعابی کاشی سنتی، از شیشه، اکسید‌ های فلزی و معدنی است. این لعاب‌ ها به صورت صاف و صیقلی دیده می‌ شوند. همچنین خشت زیرین کاشی از خاک تشکیل شده است.

🔸️مقاومت کاشی‌ های سنتی

✔از نظر مقاومت، کاشی سنتی ایرانی روی بنا به دلیل پخت مناسب کاشی‌ ها و جنس آنها که پیشتر ذکرش شد، در مقابل بسیاری از عوامل مانند تیشه، سوهان و کاشی تراشی، مقاومت زیادی دارد. البته این کاشی‌ ها در مقابل سرما و یخبندان دوام کمتری دارند. همچنین محتمل است که هنگام یخ بندان، یخ زدگی باعث از بین رفتن پوست لعاب کاشی سنتی شود.

🔸️رنگ و تنوع کاشی سنتی

✔کاشی‌ های سنتی ایرانی انواع مختلفی دارند که در مقاله‌ های بعدی به آن خواهیم پرداخت؛ اما ضروری است بدانید یکی از ویژگی‌ های کاشی‌ های ایرانی، رنگ‌ ها و تنوع رنگی آن است. کاشی‌ های هفت رنگ دارای رنگ‌ هایی مانند لاجوردی، فیروزه‌ ای، قرمز، زرد، حنائی، سفید و سیاه است. همچنین کاشی مُعرق رنگ‌ هایی مانند سفید، آبی، فیروزه‌ ای، پرتقالی، لاجوردی و تغاری دارد. علاوه بر این کاشی نره دارای رنگ هایی مانند فیروزه‌ ای، زرد، مشکی، لاجوردی، سفید و تغاری است.

🔸️تطبیق پذیری

✔یکی دیگر از ویژگی کاشی‌ های سنتی ایرانی، تطبیق پذیری این نوع کاشی‌ ها با اکثر محیط‌ ها، ساختمان‌ ‌ ها و بناهاست. زیبایی و انعطاف پذیری طراحی کاشی سنتی ایرانی باعث شده است که در اقصی نقاط جهان قابلیت استفاده داشته باشد. کاشی‌ های سنتی ایرانی از سنگ‌ فرش گرفته تا بناهای تاریخی و ابنیه و مساجد قابل استفاده هستند.

 

راه های ارتباطی با طراحی و اجرا کاشی در قم

 

 نام و نام خانوادگی
 شماره تماس ثابت
 شماره تماس همراه
سامانه پیامکی
تلگرام
 اینستاگرام
 آدرس

 

هنگام تماس با صاحب آگهی، اعلام کنید که از طریق سایت نیازمندی ها تماس گرفته اید .موقعیت
بالا